Skip to content Skip to footer

Isetasanduvad epovärvid ehk masskatted

Isetasanduvad epovärvid leiavad kasutust paljudes eri kohtades. Värvikihi paksus muutub põranda koormuse suurenedes üha paksemaks (1,5-2mm). Masskatete kasutusala ulatub toiduainetööstusest kuni abiruumideni välja ehk see sobib kõikjale, kus on tähtis hügieen ja vastupidavus.

Masskatete värvivalik on suur ning lisades masskattele mosaiikseid värvihelbeid, on võimalus teha väga dekoratiivsed põrandaid, treppe ja näiteks garaaže, mis sobivad üldkasutatavatesse hoonetesse.

Kahekomponentsed isetasanduvad epoksiidmassid sobivad suurt keemilist ja mehaanilist koormust saavatele põrandatele. Sellisteks on näiteks betoonpõrandad tööstus-, lao- ja remondiruumides, paberimasinahallid, kärukoridorid ja teised suure punktkoormuse all olevad betoonpõrandad.

Eksposiidmassid on väga vastupidavad ning taluvad hästi tugevat kulutust, vett, õlisid, rasvu, kemikaale, mitteoksüdeeruvate hapete lahuseid, leeliste ja soolade lahuseid. Oksüdeeruvate hapete ja pleegitavate kemikaalide pritsmeid taluvad seevastu vaid ajutiselt ning mass ei talu ka järske korduvaid temperatuuri kõikumisi.